KULLANIM ŞARTLARI

Eğlence İş İlanları © Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları eglenceisilanlari.com ’a aittir. eglenceisilanlari.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar eglenceisilanlari.com ’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.

eglenceisilanlari.com ’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. eglenceisilanlari.com ’da hiçbir bildirim yapmadan, yazılarda ve içerisindeki linklerde herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. İçeriklerin tavsiyesinden doğacak zararlardan eglenceisilanlari.com ’u sorumlu tutulamaz. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.

KULLANICI SÖZLEŞMESİ

 1. Giriş

eglenceisilanlari.com internet sitesine hoş geldiniz. eglenceisilanlari.com, Eğlence İş İlanları “Reklam, İş İlanları ve Kendini Tanıttığı” bir sitesidir. eglenceisilanlari.com sitesi (“İnternet Sitesi” veya “Site”), Eğlence İş İlanları’nın deneyimli yazılımcı ve grafikerleri tarafından kontrol edilir, düzenlenir, denetlenir ve değiştirilir.

eglenceisilanlari.com web sitesine girdiğiniz andan itibaren, işbu Kullanıcı Sözleşme ’sinin (“Sözleşme”) bütün şartlarını, eksiksiz bir şekilde kabul etmiş sayılırsınız. Bu Sözleşme’nin bütün maddeleri, bütün kullanıcıları bağlayıcıdır.

Site ’ye her girişinizde sözleşmeyi onaylamanız gerekmektedir. Eğer bu onaylama işlemini her seferinde yapmak istemiyorsanız Siteye üye olabilirsiniz. Sitemize üye olan her kişi, üyeliği süresince sözleşmenin tamamını kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Üye girişi yapmadan Sitede bulunulduğu sürece, Siteye her erişimde Sözleşme onaylanmak zorundadır.

Sözleşme onayını kolaylaştırmak adına, sabit bir internet protokolü numarasından (“IP”) giren ve Sözleşmeyi bir sefer onaylayan herkes, aynı IP üzerinden Siteye ilk girişten 24 saat süresince sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Bu süre zarfında tekrardan bağımsız erişimler sırasında Sözleşme onayı gerekmez. Ancak farklı IP üzerinden erişimde, normal şekilde onay gerekecektir.

Sözleşmeyi onaylamamanın veya es geçmenin yolları bulunsa bile, işbu sözleşme Sitede bulunulduğu ve/veya Site üzerinde herhangi bir işlem yapıldığı her an yürürlüktedir. Siteyi kullanan her kullanıcı, Sözleşmeyi onaylamasa dahi kabul etmiş sayılır. Bu yükümlülükten çekinecek kişilerin siteyi kullanmaması tavsiye edilir.

Eğer İnternet Sitemizden tam olarak faydalanmak istiyorsanız, lütfen resmi, kayıtlı üye (“Üye”) olunuz ve işbu Sözleşmeyi onayladığınızı kayıt işleminiz (“Kayıt”) sırasında belirtiniz.

Bu Sözleşme, İnternet Sitesinin ve verdiği hizmetler (“Hizmet”) dâhilindeki üyeliğinizin ve üyelik dışı erişimlerinizdeki kullanımlarınızın yasal kullanım koşullarını belirtmektedir ve eglenceisilanlari.com Yönetim Birimi tarafından önceden bildirimde bulunmaksızın üzerinde değişiklikler yapılabilir, var olan maddeler çıkarılabilir, fazladan maddeler eklenebilir. Bu tür değişiklik ve güncellemeler, eglenceisilanlari.com tarafından sitede yayınlandığı andan itibaren geçerli sayılacaktır. Bu Sözleşme, eglenceisilanlari.com ’un sitede yayınlanan içerik, bu içeriğin yasal koruması, eglenceisilanlari.com ’un Gizlilik Politikası ve İnternet Sitesi ile ilgili her türlü duyurunun makul kullanım ilkelerini kapsar.

 1. Uygunluk

İnternet Sitesini kullanmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Siteye üye olmanın yasaklandığı yerlerde yapılan kayıtlar geçersiz sayılacaktır. Bu İnternet Sitesini kullanarak, bu Sözleşmeye taraf olabilecek ve bu Sözleşmenin tüm hüküm ve şartlarına riayet edebilecek hak, izin ve dirayete sahip olduğunuzu beyan ve tekeffül etmiş olursunuz.

 1. Hüküm

Bu Sözleşme İnternet sitesini kullandığınız, site dahilinde bulunduğunuz, Üye olduğunuz ve/veya Site dahilindeki her türlü yazılı ve görsel metin, fotoğraf, video ve diğer paylaşımları ve girdileri (müşterek olarak “İçerik”) Site dahilinde ve haricinde kullandığınız, paylaştığınız ve/veya herhangi bir şekilde bu İçerik ile etkileşime geçtiğiniz müddetçe tamamen, bütün madde ve içeriğiyle birlikte yürürlükte kalacak ve geçerli sayılacaktır. eglenceisilanlari.com, üyeliğinizi çeşitli sebeplerden dolayı iptal edebilir. Üyelik iptal edildikten sonra bile, eglenceisilanlari.com ’un, İnternet Sitesinin veya ilgili herhangi bir materyalin dahil olduğu bütün durum ve mevzularda işbu Sözleşme yürürlükte kalacaktır. İnternet Sitesini kullanan her kullanıcı, bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.

 1. Kullanım, Sorumluluklar ve Haklar

Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımlar kullanılamaz, faaliyetler yapılamaz, yapılmaya çalışılamaz ve veri tabanı üzerindeki bilgiler silinemez, değiştirilemez. Siteye yönelik olarak yürütülecek, zorla veya aldatma yoluyla uygulanacak bütün internet korsancılığı (“hack”) işlemleri yasalarca ve işbu Sözleşme tarafından kesinlikle yasaktır ve buna yönelik her çaptaki girişimde veya durumda konu ve kişilerle ilgili yasal süreç derhal başlatılacaktır.

Üye hesabını başkasıyla paylaşmamak, başkasına devretmemek, hesabına erişim bilgilerinin ve hesabının güvenliğini tehlikeye atacak herhangi bir işlem yapmamakla yükümlüdür. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması veya bunların üçüncü kişiler tarafından çalınması ve/veya kötü niyetle kullanılması durumundan ve bu kullanımların her türlü sonucundan doğrudan üye sorumludur. Üye, bu kullanımlar bakımından eglenceisilanlari.com ’un hiçbir sorumluluğu olmadığını, eglenceisilanlari.com ’a karşı hiçbir suçlama ve tazminat talebi yöneltemeyeceğini kabul etmektedir. eglenceisilanlari.com ’un bu tür usulsüz kullanımları yapan kişilerin kimliklerini tespit yükümlülüğü de bulunmamaktadır. Böyle bir durumda, ne tür bir tavır alınacağına karar verme hakkı eglenceisilanlari.com ’a aittir. Üyenin, böyle bir kullanım olması halinde, vakit geçirmeksizin eglenceisilanlari.com ’a haber vermesi gerekmektedir. Aynı şekilde üye, internet ortamında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi, diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük üyeye aittir.

Üyenin, site aracılığıyla beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Site, siyasi ve dini propaganda amaçlı görüş ve bildiri yayınlanması için kullanılamaz. Sitede haksız rekabete yol açan ve ilgilinin kişisel ve/veya ticari itibarını zedeleyecek tarzda hiçbir davranış veya yorumda bulunulamaz ve sitede toplumun zararına olabilecek ya da genel ahlaka ve yasalara aykırı herhangi bir amaç güden etkinlik ve telkinlerde bulunulamaz. Belli bir politik görüşü baskıcı ve saldırgan bir şekilde destekleyici, hakaret, tehdit, taciz amacı taşıyan söz ve tasarruflarda bulunulamaz. Bu bakımdan üye, T.C. Anayasası, Türk Ceza Kanunu ve diğer kanunlar kapsamında suç sayılan veya tazminat gerektiren kamu güvenliği, milli birlik ve beraberliği bozucu, genel ahlaka, kamu menfaatine ve temel hak ve özgürlüklere aykırı, eylem, yazı, video, fotoğraf, slogan, resim, karikatür, çizgi, söz, şarkı, melodi, yorum gibi hususların site aracılığıyla paylaşılamayacağını bildiğini, aksi şekilde davranması durumunda kendisinin bizzat sorumlu olacağını peşinen kabul eder. Üye, eglenceisilanlari.com yetkililerinin bu nedenle muhatap olacağı her türlü talebi karşılamakla ve ödemek zorunda kalacağı para cezaları dahil her türlü tazminatı eglenceisilanlari.com yetkililerine ödemekle yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu kapsamda üye, ifşa edilen düşünce, eylem, yazı, video, fotoğraf, slogan, resim, karikatür, çizgi, söz, yorum gibi materyalin niteliğinden ve içeriğinden resmi kurum, kuruluşlar, üçüncü kişiler yanında eglenceisilanlari.com ’a, ortaklarına ve yöneticilerine karşı da münferiden sorumludur.

Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin İnternet Sitesini kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Üye, diğer üyelerin özel, gizli programlarına, dosyalarına, bilgilerine ya da benzer nitelikte içeriğe sahip alanlarına izinsiz olarak ulaşmamayı, bunları kullanmamayı kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde üyeliği sonlandırılacağı gibi bunlardan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir.

eglenceisilanlari.com ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve eglenceisilanlari.com tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden eglenceisilanlari.com sorumlu tutulamaz.

Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, üye tarafından İnternet Sitesi üzerinden her zaman yapılabilir. Üyeliğini sonlandıran kullanıcının siteye sonlandırdığı üye profili ile giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder. Ancak kişi tekrar üye olmak istediğinde, ilkinden bağımsız yeni bir üyeliği her zaman oluşturabilir. Sözleşmenin üye tarafından sonlandırılması, üyenin sağlamış olduğu içeriğin sistemden çıkartılması veya görünmez hale getirilmesi anlamına gelmeyeceği gibi, eglenceisilanlari.com ’un bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Üye dondurarak iptal ettiği üyeliğini, eglenceisilanlari.com ’a mevcut elektronik-postası ve şifresi ile giriş yaparak tekrar başlatabilir. Bu durumda, üyeliğini başlattığı andaki geçerli sözleşmedeki şartları kabul etmiş sayılır.

eglenceisilanlari.com ya da üyenin kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı eglenceisilanlari.com silip silmemekte serbesttir, üye veri tabanında saklanan veya silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Verdiğiniz bilgiler eglenceisilanlari.com tarafından veri amaçlı kullanılabilir. Hizmetin özü icabı, üyenin sağladığı içeriğin bir kısmı veya tamamı sitede, diğer üyelerin hizmeti aksamadan veya bütünüyle almalarını temin etmek için görünür halde kalabilir. Aynı şekilde hizmetin özü icabı, üyenin, sunduğu içeriği üyeliği sırasında siteden geri çektiği haller haricinde, sözleşmenin üye tarafından sonlandırılması veya üyeliğinin dondurulması durumlarında dahi, söz konusu içerik geri dönülemez olarak eglenceisilanlari.com veri tabanına işlenmekte olduğundan, eglenceisilanlari.com ’un işbu madde kapsamındaki içerikle ilgili oluşmuş olan tüm hakları aynen devam eder.

eglenceisilanlari.com, bu sitede ziyaretçilere bilgi sağlamak ve kolaylık sağlamak amacı ile veya değişik sebeplerle link verdiği (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar), tanıtımını veya reklamını yaptığı sitelerin içeriğinden veya bu sitelerin sahibi gerçek kişi veya tüzel kişilerin sağladığı hizmetlerden veya sattığı ürünlerden sorumlu değildir, bunlarla ilgili riskler ziyaretçilere aittir.

Sitenin belirli yerlerinde, bölüme özgü farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen ilgili kuralları kabul etmiş sayılır. eglenceisilanlari.com ’da paylaşılan bilgilerin kullanımından doğacak her türlü sorumluluk kullanan şahıslara aittir.

Üyenin sunulan hizmet ile ilgili bir çekince duyması durumunda, hizmetten faydalanmayı hemen durdurması ve bu sözleşmeyi uygun şekilde sonlandırması gerekir.

Hizmet ‘in özü icabı, eglenceisilanlari.com, sitede üyeler için belirlenmiş profillerde üye profiline ait varsayılan ayarları, üyeye ait gizlilik seçenekleri de dahil ve fakat bunlarla kısıtlı olmamak üzere, sitedeki tüm değişken veya varsayılan ayarların hepsini veya bir kısmını üyeye bildirmeksizin değiştirebilir. Bu değişiklikleri takip etmek üyenin sorumluluğundadır.

Üyeler, eglenceisilanlari.com ’un kullanıma açtığı alanlarda, ilgili bölgelerde verilen yönergelere uymak şartıyla içerik hazırlayabilirler. Bu içerikler, mutlaka eglenceisilanlari.com Yönetim Ekibi tarafından kontrol edildikten sonra onaylanıp onaylanmayacağına karar verilecektir. eglenceisilanlari.com Yönetim Ekibi, hiçbir gerekçe göstermeksizin gönderilen iletileri reddetme ve/veya silme hakkına sahiptir. Yönetim’in uygun görüp, onayladığı içerikler, sizin belirttiğiniz gizlilik koşullarınca açık isminiz, kullanıcı adınız veya anonim olacak şekilde eklenecek ve tüm Kullanıcılar tarafından görünür olacaktır. İnternet Sitesi’ne bir girdi gönderdiğiniz anda, girdinizin bütün telif ve kullanım haklarını eglenceisilanlari.com ’a devretmiş sayılırsınız ve üzerinde herhangi bir hak iddia edemezsiniz. eglenceisilanlari.com, eğer ki isminizin açık olmasını tercih ettiyseniz, bunu kendi ürünü gibi lanse etmeyip, adınızı girdi sahibi olarak açıkça göstereceğini beyan eder; ancak güvenlik ve benzeri olumsuz durum doğurabilecek sebeplerle bunu uygulamayı reddetme hakkını saklı tutar.

 1. Üye Bilgilerinin Kullanımı

Bu İnternet Sitesi sadece bireysel Üyelerin kişisel kullanımı içindir ve herhangi bir ticari uğraş ile bağlantılı olarak kullanılamaz. Ticari kaygı güden hiçbir şirket, kurum ve kuruluş İnternet Sitesine üye olamaz.

İnternet sitesinin yasa dışı ve/veya izinsiz kullanımı, üyelerin e-posta adresleri veya başka iletişim bilgilerinin elektronik veya farklı yöntemlerle talep edilmeyen e-posta yollama amacıyla toplanması, İnternet sitesindeki Üye bilgilerinden izinsiz alıntı yapılması veya İnternet sitesine izinsiz link verilmesi olayları dikkatle incelenip araştırılacaktır ve gerekli yasal yollara başvurulacaktır. Bunlar arasında sivil, cezai ve ihtiyati tashihler olabileceği gibi buna bir kısıt getirilmemiştir.

İnternet Sitesini ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) daha iyi hizmet verebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, İçeriklerimizi zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile yalnızca eglenceisilanlari.com tarafından, şahsi bilgileriniz gizli kalacak şekilde kullanılmaktadır. Amacımız, sitenin sizin istediğiniz özelliklerde olmasını ve site gelişimini sağlamaktır. Kullanıcılar bu Sözleşme şartlarını kabul ederek siteyi kullanmaya başladıkları takdirde, bu tip bilgilerin istatistiki çalışmalar ve geliştirme çabaları için, yalnızca eglenceisilanlari.com tarafından kullanılacağını kabul etmiş sayılırlar.

 1. Sitedeki İçeriğin Mülkiyet Hakları

Eğlence İş İlanları, İnternet Sitesi ve Hizmet üzerindeki tüm mülkiyet haklarının sahibi ve koruyucusudur. İnternet sitesinde eglenceisilanlari.com ’un ve lisans verenlerinin telifli eserleri, tescilli markaları ve diğer özel mülkiyet bilgileri bulunmaktadır. Genel kullanıma açık yerlerde veya yazılı erişim iznine sahip olduğunuz yerler dışındaki bilgileri kopyalayamaz, değiştiremez, yayınlayamaz, iletemez, dağıtamaz, uygulayamaz ve bu türden herhangi bir mülkiyet bilgisini ifşa edip satamazsınız.

Üye, İnternet Sitesi ve Hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile eglenceisilanlari.com ’un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üyeye aittir.

 1. Sitede Yayınlanan İçerik

eglenceisilanlari.com ’un her türlü içerik, fotoğraf veya profili (müşterek olarak “İçerik”) inceleyip silebileceğini ve bunların bu Sözleşmenin ihlalinde bulunduğunun tespitinin tamamen eglenceisilanlari.com ’un kendi hükmü altında olduğunu anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. İhlaller, saldırgan veya yasadışı tavır ve içerikler ile diğer Üyelerin güvenliğini tehdit edecek, zarar verecek veya haklarını ihlal edecek şekilde olabilir.

Üyeliğiniz ve profiliniz sizi, bireysel olarak bir şahıs olan sizi tanıtmak ve sizin hakkınızda olmak zorundadır. Üyeliğiniz gerçek adınız ve soyadınız ile oluşturulmuş olmalıdır. Ancak Sitenin hemen her noktasında, özellikle şahsi görüşlerinizi paylaşabileceğiniz ve katkı sağlayabileceğiniz kısımlarda, isim ve soy isminizi gizleme seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca kaydınız sırasında size sorulacak takma isminizi de sitenin her yerinde kullanabilirsiniz. Bu hizmetleri dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz. Gerçek bir bireyi temsil etmeyen isim ve soy isimle üye olunduğu tespit edildiğinde, üyeliğiniz sonlandırılabilecektir.

Hizmet üzerinde yayımladığınız veya ifşa ettiğiniz her türlü fotoğraf, yazı, video ve benzeri paylaşımdan (müşterek olarak “İçerik”) ve başka Üyelere yolladıklarınızdan (bundan sonra “girdi” olarak anılacaktır) münferit olarak siz sorumlusunuz. Bütün girdileriniz ve İçerikler, yasal bir zorunluluk oluştuğunda lehinizde ve/veya aleyhinizde kullanılabilecektir.

eglenceisilanlari.com ’un genel kullanıma açık yerlerine İçerik eklediğinizde, eglenceisilanlari.com ’a gayri kabil-i rücu olan, daimi, münhasır olmayan, tamamı ödenmiş bir dünya çapında kullanım hakkını bu gibi bilgi ve içeriği kullanma, kopyalama, uygulama, ifşa etme ve paylaşma ve bu bilgi ve içerik kullanılarak ikincil ürünler hazırlama veya başka ürünler ile birleştirme için otomatik olarak bağışlarsınız ve bağışlamak için gerekli hakka sahip olduğunuzu beyan ve tekeffül edersiniz ve aynı zamanda yukarıda bahsi geçenler için gereken ikincil izinleri bağışlar ve yetkilendirirsiniz.

eglenceisilanlari.com, bu hükmü ihlal eden kimselere karşı soruşturma ve yasal işlem başlatma hakkını kendi karar yetkisi dahilinde saklı tutar, misal olarak ancak bunlarla kısıtlı olmayan durumlara, rahatsız edici iletilerin Hizmet üzerinden kaldırılması ve bu mütecavizlerin üyeliklerinin iptali verilebilir. eglenceisilanlari.com İnternet Sitesi içerisinde, üyelerin paylaşacağı her İçerik ve girdi, Yönetimin onayından geçmektedir. Dolayısıyla, her ne kadar sizi rahatsız edebilecek İçeriklere ve girdilere maruz kalma ihtimaliniz neredeyse hiç olmasa da, böyle durumlarla ilgili olarak gerçekleşebilecek (herhangi bir taraftan) herhangi bir zarara karşı bulunan haklarınızdan feragat etmiş olursunuz. Diğer Üyelerin İçerik ve girdilerinden, eglenceisilanlari.com sorumlu değildir ve herhangi bir şekilde suçlanamaz. İnternet Sitesinin bütün kullanıcıları bunu kabul etmiş sayılırlar.

Hizmeti Türkiye Cumhuriyeti dahilinde var olan tüm geçerli kanun ve yönetmeliklere uygun bir tavır ve tutum ile kullanmak zorunluluğunuz bulunmaktadır. Dolayısıyla kullanıcıların ve Üyelerin yükümlülükleri, yalnızca işbu Sözleşme ile sınırlı değildir. Sitedeki bütün İçerikler ve girdiler, Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yönetmeliklerinde bulunan maddelere uygun şekilde paylaşılmak zorundadır.

Hizmeti kullanarak diğer Üyelerin herhangi bir ürün veya hizmeti alıp satmalarına yönelik reklam ve taleplerde bulunamazsınız. Diğer üyelere zincirleme iletiler veya reklam e-postaları (spam-junk) yollayamazsınız. Her ne kadar eglenceisilanlari.com üyelerinin Web sitesi dışındaki davranış ve hareketlerini izleyip denetleyemiyor olsa da, Hizmet üzerinden elde edilen her türlü bilginin kullanımı ile başkalarını taciz ve rahatsız etmek, onlara zarar vermek ve onlardan bu şekilde istifade ederek kullanıcılardan izin ve rıza almadan reklam, talep ve alış veriş isteklerinde bulunmak da aynı şekilde buradaki kuralların ihlali kapsamına girmektedir.

Üye, kalan teklif haklarını üçüncü şahısların görebileceği alanlarda (albüm fotoğrafları vb.) açık edemez.

 1. Telif, Mülkiyet ve Fikir Hakları İlkesi

eglenceisilanlari.com ’a ait ve/veya İnternet Sitesi’nde bulunan her İçerik, eglenceisilanlari.com ’tan izin almaksızın, kullanılamaz, dağıtılamaz, basılamaz (müşterek olarak “kullanmak”, “kullanım”).

eglenceisilanlari.com ’a ait ve/veya İnternet Sitesi’nde bulunan hiçbir İçerik, eglenceisilanlari.com ’tan izin almaksızın değiştirilemez, modifiye edilemez, ekleme/çıkarma yapılamaz. Ticari amaç gütmeden ve üzerinde kesinlikle, hiçbir şekilde izinsiz değişiklik yapmamak kaydıyla kısmi kullanım (200 Kelime) kullanılabilir, paylaşılabilir, çoğaltılabilir, dağıtılabilir, basılabilir (müşterek olarak “kullanmak”, “kullanım”). Ancak izin ve yetki ve isin verilen mecralar, e-posta ile izin alındıktan sonra içeriği alabilir. İzin verilen online mecralar ayda sadece 1 defa içerik alıntılayabilirler. Kopyalanan içerikte yer alan linkler kaldırılamaz.

İçeriklerin sadece belli kısımlarının kullanıldığı (“kısmi kullanım”) durumlarda da kullanıcılar, içeriğin bulunduğu internet adresine (“URL”) doğrudan kaynak/referans göstermek ve referansları içerisinde “eglenceisilanlari.com” isminin açık beyanıyla birlikte bu URL’yi bulundurmak zorundadırlar.

Örnek:

“İstanbul Gece Hayatı”

Alıntı içeriği….

Kaynak: eglenceisilanlari.com (https:// eglenceisilanlari.com /istanbul-gece-hayati-1.html)

eglenceisilanlari.com ’a ait ve/veya İnternet Sitesi’nde bulunan hiçbir içerik, bir başka kaynağa, yazara, şahsa aitmiş gibi paylaşılamaz. İkincil ve daha fazla derecedeki kaynaklardan paylaşılan haberlerde dahi, orijinal kaynak olan eglenceisilanlari.com İnternet Sitesi URL’si ve “eglenceisilanlari.com” ismi yukarıdaki paragrafın sonunda verilen örnekte belirtildiği gibi referansa eklenmek zorundadır.

eglenceisilanlari.com ’un bir başka kaynaktan alarak paylaştığı veya kendi İçeriği dahilinde referans olarak gösterdiği kaynaklar, eglenceisilanlari.com ’tan alınacak paylaşımlar sırasında belirtilmek zorundadır.

Bunlarla kısıtlı olmayacak şekilde, eğer size ait bir eserin telif hakkı ihlalinde bulunacak şekilde kopyalanıp Hizmet üzerine konduğuna inanıyorsanız, lütfen bize şu bilgileri iletin: telifli mevzu bahis öğenin sahibiymiş gibi davranarak onu veya onları yayınlayan, çoğaltan veya dağıtan kişi veya kişilerin elektronik veya fiziksel imzası; haklarının ihlal edildiğini iddia ettiğiniz telifli eserin bir tanımı; telifinin ihlal edildiğini iddia ettiğiniz eserin İnternet sitesi üzerinde nerede bulunduğunun tarifi; adresiniz; telefon numaranız; ve e-posta adresiniz; tarafınızdan oluşturulmuş, iddia edilen kullanımın telif hakkı sahibi, onun temsilcisi veya kanun izni ve rızası olmadan yapıldığına iyi niyetle inandığınıza dair bir yazılı bildiri; tarafınızdan yapılacak, yukarıda size ait olan ve gösterilen bilgilerin doğru olduğunu ve telif hakkı sahibi olduğunuzu veya telif hakkı sahibinin yerine hareket etmeye izinli ve yetkili olduğunuzu belirten yeminli bir ifade. eglenceisilanlari.com ’a sitenin İletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Üye, eglenceisilanlari.com ’tan kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunan haklara dair uyarı ve notlarını silemez, eksiltemez veya çıkartamaz.

İşbu tüzüğün, bu bölümündeki maddelere doğrudan veya dolaylı olarak uymadığı tespit edilen kişi, kurum, kuruluş ve şirketler hakkında yasal işlem başlatılacak, sözleşme ihlali tespit edildiği durumlarda gerekli bütün yaptırım yollarına gidilecektir. eglenceisilanlari.com İnternet Sitesinin bütün kullanıcıları bu maddeleri eksiksiz olarak kabul etmiş sayılır ve paylaşımlarında gerekli referansları tam olarak vereceklerini beyan etmiş olurlar.

 1. Sosyal Medya Bağlantıları

eglenceisilanlari.com ’a ait İçeriklerin tamamı, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte, Facebook©, Twitter©, Youtube©, Instagram© ve benzeri sosyal medya (müşterek olarak “Sosyal Medya”) sitelerinde ve sayfalarında paylaşılabilir. Bu paylaşımların tamamı, işbu Sözleşme ile koruma altındadır ve işbu Sözleşmede bulunan her bir madde, eglenceisilanlari.com ’un Sosyal Medya üzerinden yaptığı paylaşımlar için de tamamen geçerlidir.

Kullanıcılar ve Üyeler, Sosyal Medya üzerinden paylaştıkları bütün İçerikleri de, aslı gibi, üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan paylaşmak zorundadırlar. Eğer ki Sosyal Medya üzerindeki İçerikleri kendi şahsi kullanımlarına alacaklarsa ve kendi ağları üzerinden, yeniden paylaşacaklarsa referanslarında eglenceisilanlari.com ’a ait ilgili URL’yi ve “eglenceisilanlari.com” ismini kaynak olarak göstermek zorundadırlar. Bu tip kullanımlara, Facebook© sayfalarının kendi bilgi arşivlerine eglenceisilanlari.com ’a ait İçeriklerin kopyalanıp yapıştırılmak suretiyle eklenmesi dahil olduğu gibi, referans gösterilmesi gereken kullanım türleri bununla sınırlı değildir.

Sosyal Medya üzerinden eglenceisilanlari.com ’un İçeriğini paylaşan her kişi, kurum, kuruluş ve şirket, işbu Sözleşme dahilindeki telif, mülkiyet ve fikir hakları ilkelerine uymak zorundadır.

Sosyal Medya üzerinde, bu Sözleşmenin maddelerinin ihlal edildiği tespit edilecek olursa, bu kişiler hakkında her türlü gerekli yaptırımın uygulanabilmesi için gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. eglenceisilanlari.com ’un İçeriklerini Sosyal Medya üzerinde paylaşan herkes, bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Doğrudan eglenceisilanlari.com ’un Sosyal Medya araçlarından paylaştığı İçerikler, bireyler tarafından olduğu gibi, hiçbir değişiklik yapılmadan, ana kaynak üzerinden paylaşılırsa herhangi bir referans verme zorunluluğu aranmaz. Sosyal Medya’ya yönelik, referans vurgusu yapılması gereken maddeler, yalnızca eglenceisilanlari.com İçeriklerinin kopyalanıp, şahsi kullanıma alınacağı ve orijinal kaynağından ayrılacağı zaman geçerlidir.

 1. Üye İhtilalleri

Diğer eglenceisilanlari.com Üyeleri ve/veya kullanıcıları ile olan ilişkilerinizin sorumluluğu sadece ve tamamen size aittir. eglenceisilanlari.com, siz ile diğer Üyeler arasındaki ihtilafları izleme, denetleme ve bunlara müdahale etme hakkını kendinde saklı tutar ama bu konuda hiçbir yükümlülüğü yoktur.

 1. Gizlilik

İnternet sitesinin kullanımı ve/veya Hizmet ‘in kullanımı aynı zamanda Gizlilik Anlaşması‘na tabiidir.

 1. Feragatname

eglenceisilanlari.com, İnternet Sitesi üzerinde yayınlanan veya Hizmet ile bağlantılı, ister İnternet Sitesinin kullanıcıları tarafından ister Üyeler veya Hizmet ile alakalı veya kullanılan ekipman ve programcılık tarafından mütevellit herhangi bir hatalı veya yanlış içerik ’ten sorumlu değildir.

eglenceisilanlari.com, Hizmet ‘in Üyeleri veya İnternet Sitesinin kullanıcılarının çevirim içi veya dışı hareket ve davranışlarından sorumlu değildir.

eglenceisilanlari.com, kullanıcı ve Üye mesaj, iletişim ve her türlü muhaberatlarında görülebilecek hata, noksanlık, kesinti, silinme, kusur, işlemin veya gönderimin gecikmesi, haberleşme hatlarının aksaması, hırsızlık veya imha veya izinsiz erişim ve değişiklik hususunda hiç bir sorumluluk üzerine almaz.

eglenceisilanlari.com, hiçbir telefon ağı veya hattı, çevirim içi bilgisayar sistemleri, sunucu veya sağlayıcılar, bilgisayar ekipmanları, yazılım hatası, sorunu veya teknik aksaklıklardan dolayı sorumlu değildir, e-posta veya oynatıcıların arızası ile çıkan teknik sorunlar veya İnternet veya herhangi bir internet sitesinin veya bunlarla ilgili birleşmelerin yol açtığı trafik sıkışıklığı, kullanıcı ve/veya Üyelerin veyahut bir başka kişinin bilgisayarına İnternet ve/veya Hizmet ile alakalı içeriklerin kullanımı veya indirilmesi sonucu ile veya bunlarla alakalı olarak gelebilecek zarar ve ziyanlardan eglenceisilanlari.com sorumlu tutulamaz. Her ne suretle olursa olsun, eglenceisilanlari.com, kişilerin İnternet Sitesini veya Hizmeti kullanımı, İnternet Sitesine veya Üyelere yollanan herhangi bir İçerik yüzünden veya İnternet Sitesinin kullanıcıları arasında ister çevirim içi ister çevirim dışı, yaşanan etkileşimler sonucunda meydana gelebilecek kayıp ve zararlar, şahsi yararlanma ve ölüm dahil olmak üzere, sorumlu olmayacaktır.

İnternet Sitesi ve Hizmet “olduğu gibi” ilkesi ile sunulmaktadır ve eglenceisilanlari.com belli bir amaca veya ihlal durumunun olmamasına uygunluk garantisini açık bir şekilde tekzip etmektedir. eglenceisilanlari.com, İnternet Sitesinin ve/veya Hizmetin kullanımından doğacak herhangi bir sonucu veya kazanımı garanti edememekte ve buna söz vermemektedir.

Öngörülemeyen bazı zamanlarda, çeşitli aralıklarla veya bakım veya başka sebeplerden dolayı hizmet geçici bir süre için kullanım dışı olabilir. eglenceisilanlari.com ’tan veya hizmetten ya da bunlar aracılığı ile kullanıcı tarafından elde edilen sözlü veya yazılı hiç bir tavsiye veya bilgi herhangi türden bir garanti ve teminat oluşturmaz.

eglenceisilanlari.com, sitede veya serviste mevcut olan her türlü içerik ya da bilginin arızasız, hatasız, kusursuz, virüssüz veya üyenin yazılımını, verilerini veya cihazını değiştirebilecek, silebilecek her türlü şeyden arınmış olduğu konusunda hiçbir garanti vermemektedir. Site yoluyla yapılan her türlü içerik veya diğer materyal görüntülemesi veya yükleme işleminin sorumluluğu tamamen üyeye aittir.

eglenceisilanlari.com ’un özellikle şu nedenlerden kaynaklanan hasarlar için hiçbir sorumluluğu yoktur: (a) Side’deki veya herhangi bir içerikteki, ya da herhangi bir üründeki, maldaki, yazılımdaki, bilgideki veya hizmet yoluyla sağlanan ya da indirilen hizmetlerdeki, yanlışlar, hatalar veya kusurlar, (b) Her türlü virüs, yazılım arızaları ya da benzer mekanizmalar.

“Mücbir sebep” terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve eglenceisilanlari.com gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır. Bu tanımlama ile mücbir sebep kavramına giren ve burada sayılmamakla birlikte hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, eglenceisilanlari.com, bu sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, eglenceisilanlari.com için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için eglenceisilanlari.com ’tan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir.

 1. Yükümlülük Tahdidi

Bu tür hükümlerin yasaklı olduğu yetki alanlarının ve bölgelerinin dışında, eglenceisilanlari.com hiçbir olay ve durumda, size veya üçüncü bir şahsa dolaylı, izleyen, ibret verici, arızi, özel veya cezai zararlar için, eglenceisilanlari.com bu tür zararlar için önceden uyarılmış olsa dahi, mesul olmayacaktır, bunlar içinde İnternet Sitesi veya Hizmetin kullanımı sonucunda doğan kar kaybı da bulunur.

 1. Anlaşmazlıklar

İnternet Sitesi ve/veya Hizmet hakkında veya kapsamında herhangi bir anlaşmazlık varsa, İnternet Sitesini kullanarak bu anlaşmazlığın, kanun hükümleri ile olan ihtilafına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabii olarak ele alınacağını kabul etmiş sayılırsınız. İlgili ve gerekli yargı süreçleri Türkiye Cumhuriyeti ve Ankara Mahkemeleri tarafından yürütülecektir.

 1. Güvence ve Yasal İşlemler

eglenceisilanlari.com ’ı, iştirakçilerini, iş ortaklarını, yöneticilerini, temsilcilerini ve diğer ortakları ile çalışanlarını her türlü kayıp, yükümlülük, talep veya istihkaktan zarar görmemesini sağlayacağınızı kabul ve temin etmiş sayılırsınız, bu zararların içine herhangi bir üçüncü şahıs tarafından sizin Hizmeti kullanımınızın bu Sözleşmeyi ihlal etmesi durumunda veya bu Sözleşmenin uymazlığından doğan ve/veya yukarıda belirtilen size ait güvence ve temsillerin ihlalinden ortaya çıkan olaylar sonucunda talep ettiği haklı avukatlık ücretleri de girmektedir.

İşbu Sözleşmeyi ihlal etmeniz durumunda hakkınızda başlatılacak yasal işlemler ve tarafınıza açılacak davalarda, bütün avukatlık masraflarının tarafınıza ait olacağını beyan etmiş sayılacaksınız.

 1. Aracı Bulunmazları

eglenceisilanlari.com ile Hizmet ‘in herhangi bir Kullanıcısı arasında bir aracı, ortaklık, ortak teşebbüs, işçi-işveren veya imtiyaz veren-imtiyaz kullanan acente ilişkisi yoktur.

 1. Diğer

Bu Sözleşme, İnternet Sitesinin kullanımı ile kabul edilen ve daha sonra Hizmet ‘in bir Üyesi olarak ilaveten teyit edilen, siz ve eglenceisilanlari.com arasındaki İnternet Sitesi ve/veya Hizmet ‘in kullanımı ile alakalı olan anlaşmayı tamamıyla içermektedir. eglenceisilanlari.com ’un bu Kullanım Sözleşmesi belgesinde bulunan herhangi bir hakkı veya hükmü gerçekleştirmede veya icra ettirmede başarısız olması, mevz-u bahis hak veya hükümlerin muafiyetini veya feragatini tayin etmez. Eğer bu Sözleşmenin hükümlerinden birisi geçersiz sayılacak olursa, Sözleşmenin geri kalan kısmı tam ve kati olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir. Bu Sözleşme belgesindeki bölüm başlıkları sadece kullanım ve okuma kolaylığı sağlamak için vardır ve hiçbir kanuni veya ahdi geçerliliği yoktur.

 1. Sorular

Lütfen bu sözleşme ile ilgili olan soru ve görüşlerinizi iletişim sayfasından bize bildirin.

 1. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi

Onaylama işlemini gerçekleştirdiğiniz ve/veya siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren, işbu Sözleşmenin bütün maddelerini istisnasız olarak okuyup, algılayıp, tamamen anladığınızı, bu koşullara istisnasız bir şekilde uyacağınızı ve bu maddelerden herhangi birine uymamanız durumunda oluşabilecek durumların ve bu durumlarla ilgili Sözleşme içerisinde yapılan açıklamaların tamamını kabul ettiğinizi resmi olarak beyan etmiş sayılacaksınız.

Başa dön tuşu