Nedir Nasıl Olunur

Oryantal Nedir, Nasıl Olur

Oryantal Hakkında

 • Oryantal Nedir ?
 • Oryantal Ne İş Yapar ?
 • Oryantal Nasıl Olunur ?
 • Oryantal Nerde Çalışır ?
 • Oryantal Ne Kadar Maaş Alır ?
 • Oryantallerde Olması Gereken Özellikler ?
 • Oryantal İş İlanları

Orta Doğu’nun Beden Ezgisi: “Oryantal”

Oryantal Nedir ?

    Oryantal Dans Dünyanın Bilinen En Eski Danslarının Başında Gelir. Orijini, Antik Dönemin Doğurganlık, Bereket Kültünde Yatar. Tüm Antik Uygarlıklarda Bereketi Sembolize Eden Tanrıçalar Görülür. Mesela, Mylitta, Isis, Ashtıreth, Ishtar, Hathor, Afrodit, Venüs & Ceres Gibi. Geleneksel Olarak Yalınayak Yapılan Bir Danstır. Bu, Dansçının Toprak Ana’yla Direk Temasının Asla Kesilmemesine Dayanmaktadır.

Oryantal Dansı Kadın Vücudunun Özelliklerine Göre Tasarlanmıştır. Karın Kaslarıyla, Kalça Hareketleriyle, Göğüs Hareketleriyle En İyi Kadın Vücuduna Uygundur. Toprağa Değen Yalın Ayaklarla, Sıkı & Katı Bir Danstır. İnsan Vücudunun Akıcı, Pürüzsüz, Kompleks & Etkileyici Hareketleri, Çalkalama Ve Dalgalanma Hareketlerinin Çeşitliliği İle Dansın Karakteri Ortaya Çıkar. Doğu Dansları, Batının Adıma Dayalı Danslarından Farklı Olarak Kasların Hareketine Dayalı Danslardır. Dolayısıyla Adımlar Çok Narindir & Asla Zıplama Olmaz, Toprakla Olan Temas Daima Korunur.

Yılan, Kılıç, Meşale, Mum, Peçe, Tül, Baston Ya Da Sopa Gibi Malzemelerin Dansta Sıklıkla Kullanıldığı Görülür. Bunların Her Birinin Birer Anlamı Olmakla Birlikte Genel Olarak, Sihri & İlkel İnsanın Korunma Amaçlı Kullanımı Simgelerler. Bu Aletlerin Dansta Kullanılması Yörenin Folklorunda Da Görülür.

Oryantal Ne İş Yapar ?

    Günümüzde Genellikle Gece Kulüplerinde, Yılbaşı Gecelerinde, Doğum Günü Partilerinde, Restoran & Meyhanelerde, Kendine Has Müziklerle Ritim Tutan Güzel Fizikli Kadınların, Bulunduğu Ortamı Eğlendirmek İçin Dans Eder.

Oryantal Nasıl Olunur ?

Oryantal Eğlence Sektöründe Bitmeyecek Bir Meslektir, Sürekli Oryantallere İhtiyaç Duyulur Ve İş İmkanı Vardır. Fakat Her Meslekte Olduğu Gibi Oryantallerde En Doğru Yerde Çalışmalıdırlar.

Oryantal Eğlence Sektörünün En Önemli Ve Zaman İhtiyaç Duyulan Bitmeyecek Mesleklerden Biridir. Gerek Deneyimli İseniz Gerek Eğlence Sektöründe Oryantal Olarak İşe Başlayacaksanız En Doğru Adres “Eğlence İş İlanları” En Kaliteli Ve Lüks Mekanlarda, En İyi Şartlarda Ve Rahat Ortamlarda Çalışarak, Tüm Sosyal Olanakların Karşılanacağı Şekilde Oryantal Olarak Çalışabilirsiniz. Gerekli Tüm İhtiyaç Ve Eğitimlerinde Ücretsiz Olarak Sağlanacaktır.

Oryantal Adayları Eğer Bizim İle Çalışmaya Başlayacak Olurlarsa, Kesinlikle Çok Büyük Bir Avantaj İle Oryantal Olarak Bu Mesleğe Başlayacaklardır…

Oryantal Nerde Çalışır ?

    Oryantallerin Başlıca Çalışma Alanları;

 • Night Club
 • Beach Club
 • Çeşitli Partiler & Eventler
 • Oteller
 • Restoranlar

“Eğlence İş İlanları” Eğlence Sektöründe En Kaliteli & En Lüks Mekanlar İle Çalışmaktadır. Yılların Verdiği Tecrübe & Mekân – İşletmeler İle Kurduğu Bağ İle Sizin Bu Alanda Çalışmalarınızda Büyük Avantaj Sağlayacaktır.

Oryantal Ne Kadar Maaş Alır ?

    Oryantal Ücretleri; Oryantallerin Çalıştığı Menajerlik Ajansı, İşletme – Mekân, & Döneme Göre Değişiklik Göstermekle Beraber Genellikle Aylık Verilen Teklifler 4.500 TL İle 6.000 TL Arasında Değişmektedir. Çoğu Menajerlik Ajansı, İşletme – Mekân Genellikle Ulaşım, Konaklama, Yemek, SSK İle Avans Olanağı Sunmamaktadır.

    “Eğlence İş İlanları” Eğlence Sektöründe Lider İş Veren Markasıdır. Eğlence Sektöründe Oryantallere En İyi Şartlarda Çalışma Fırsatı, En Rahat İşletmeler – Mekanlar Sunarken, En Yüksek Ücretleri & Tüm Sosyal (Kalacak Yer, Ulaşım, Yemek, SSK & Avans) Olanakları İle Oryantaller & Oryantal Adaylarına Sunduğu İş Fırsatlarından Yararlanabilirler.

“Eğlence İş İlanları” Oryantal Ücret Tarifesi (Ücretler En Düşük Limitlerden Hesaplanmıştır)

Oryantal        : 300 TL ile 600 TL
Oryantal + Kons    : 700 TL ile 1500 TL

Ücretler Günlük Ücretlerdir. Çalışmalarımızda; Ulaşım, Konaklama, Yemek, Ssk Sağlanmaktadır. (Kıyafet, Kuaför, Ayakkabı, Makyaj Ve Acil Ödemeleriniz İçin) Avans Olanağımız Mevcuttur.

Oryantalde Olması Gereken Özellikler ?

 • Esnek & Kıvrak Olmak,
 • Güzel Bir Fiziğe Sahip Olmak,
 • Özel Kostümler İle Dans Edebilmek,
 • Kendinden Emin Olmak,
 • Uzun Saatler Dans Edebilmek,
 • Seyahat Engelinin Bulunmaması.

Eğlence İş İlanları

Eğlence Sektörünün Lider Markası “Time Creative Organizasyon, Menajerlik & Model Ajansı” Türkiye'nin En Eski, Tek Resmi & En Büyük Menajerlik Ajansı. Tüm Sektörel Ajanslar Arasında En Güvenilir & En Güçlü Ajansı. "Eğlence İş İlanları" Time Creative Kuruluşudur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu